CZ SK

Jak vybrat sluchadla?

Sluchadla pomáhají zlepšit Vaše porozumění a poslech. Každý z nás má ale individuální potřeby a osobitý životní styl.

  • Potřebujete doma lépe rozumět Vašim blízkým?
  • Díváte se často na televizi, posloucháte hudbu z mobilu nebo rádio v autě?
  • Chtěli byste snadno telefonovat a perfektně rozumět volajícímu i v rušném prostředí?
  • Sportujete, chodíte do přírody nebo pracujete v rušném prostředí?
  • Záleží Vám na jednoduché údržbě nebo na diskrétnosti?

V závislosti na Vašich individuálních požadavcích a situacích, ve kterých potřebujete lépe slyšet, můžete vybírat z různých typů sluchadel, jejich parametrů a příslušenství.

1. Typ sluchadla
Každé moderní sluchadlo se skládá z mikrofonů pro snímání okolních zvuků, reproduktoru, který Vám přenáší zvuk do ucha, a mikropočítače (čipu), který zvuk upravuje. V závislosti na rozsahu ztráty sluchu a Vašich požadavcích na design můžete vybírat ze třech konstrukčních typů sluchadel Phonak:
a. Závěsné sluchadlo (BTE, Behind The Ear)
Sluchadlo s mikrofony, mikropočítačem a reproduktorem je zavěšen za uchem. Do zvukovodu se přenáší zvuk hadičkou. Výhodou tohoto typu je snadná údržba a vyšší odolnost proti poškození.
b. Závěsné sluchadlo s externím reproduktorem v uchu (RIC, Receiver In Canal)
Sluchadlo s mikropočítačem a mikrofony je umístěn za uchem, reproduktor je vložen přímo do zvukovodu. Díky externímu reproduktoru jsou sluchadla menší a tudíž diskrétnější než sluchadla závěsná.
c. Zvukovodové sluchadlo (ITE, In The Ear)
Celý aparát sluchadla je ve zvukovodu. Zvukovodová sluchadla se vyrábějí v různých velikostech podle potřebného výkonu od varianty ITE, která vypadá jako špuntové sluchátko, až po nejmenší nitroušní variantu sluchadla CIC (Completely-In-Canal). Vzhledem k umístění elektroniky přímo v uchu jsou zvukovodová sluchadla nejdiskrétnější, současně však nejnáročnější na údržbu.

2. Typ napájení
Sluchadlo může být napájeno jednorázovou zinko-vzduchovou baterií, nebo vestavěnou dobíjecí Li-ion baterií. Dobíjecí sluchadla se nabíjejí v nabíječce a Vy ušetříte za dokupování jednorázových baterií.


3. Programové vybavení a počet kanálů
Mikropočítač ve sluchadle zpracovává zvuk v různých situacích tak, aby Váš poslech byl co nejsrozumitelnější a nejpříjemnější. Sluchadla Phonak jsou vybavena operačním systémem, který automaticky přizpůsobuje zvuk dané poslechové situaci, ve které se právě nacházíte. Jinak bude sluchadlo zpracovávat zvuk například v tiché místnosti, v blízkosti rušné silnice nebo při poslechu živé hudby. Sluchadla Phonak se vyrábějí v několika výkonových řadách, které se liší počtem specializovaných programů určených pro nejrůznější akusticky náročné situace a počtem frekvenčních kanálů (od 4 do 20), který ovlivňuje přesnost individuálního nastavení zvuku. Rozsah programového vybavení se promítá do ceny sluchadel.


4. Konektivita
Většinu sluchadel můžete připojit ke svému mobilnímu telefonu a užívat si mnoho výhod chytrého propojení - kvalitní zvuk při hovorech přímo do Vašeho ucha, poslech hudby a videí z telefonu nebo možnost upravovat si nastavení sluchadel v aplikaci myPhonak. Tato konektivní sluchadla můžete také propojit s externím zařízením pro přenos zvuku z Vaší televize, vylepšit poslech v náročných akustických podmínkách pomocí vzdáleného mikrofonu a dalším příslušenstvím.


5. Jedno sluchadlo nebo pár?
Pokud máte oboustrannou ztrátu sluchu, je důležité kompenzovat sluch u obou uší. Svým očím také dopřáváme dvě brýlové čočky na brýlích. Naše uši fungují v páru a pro zachování prostorového slyšení a přirozeného poslechu je vhodnější kompenzovat sluch sluchadly v páru.

Multifunkční doplněk Phonak pro sluchadla všech značek

Předvolby soukromí

Používáme cookies, abychom Vám umožnili pohodlné prohlížení webu a díky analýze provozu webu neustále zlepšovali jeho funkce, výkon a použitelnost.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

SOUHLAS

Tyto internernetové stránky jsou určeny výhradně odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Následující informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, a jsem srozuměn s obsahem zákonné definice pojmu odborník.

Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.

Potřebujete-li nás kontaktovat, zavolejte na tel. 463 034 343.