CZ SK

Porucha autistického spektra

Technologie Roger - řešení při poruchách autistického spektra

Porucha autistického spektra (Autism Spectrum Disorder - ASD) ovlivňuje u dětí oblast sociální interakce a komunikace a způsobuje abnormality v jejich chování, zájmech či aktivitách.

Její přehlížení má obrovský dopad v době vzdělávání.

V hlučné místnosti se i zdravé dítě snadno rozptýlí a nedokáže se plně koncentrovat a tedy i rozumět výkladu.

Velkým přínosem se nejen při zjištění ASD stává technologie Roger - mikrofon a vysílač na straně vyučujícího a malý přijímač u dítěte (případně bez přijímače u dětí bez sluchové vady a použití systému Roger Dynamic SoundField). Jedná se o přímé bezdrátové spojení mezi učitelem a dítětem. Vyučující doslova mluví přímo do ucha dítěte a minimalizuje vliv hluku okolního prostředí. Dítě jasně slyší hlas vyučujícího a jeho mozek dokáže takto podanou informaci lépe zpracovat.

Všechny děti si zaslouží rovnocenné podmínky v průběhu vzdělávání, technologie Roger od Phonaku jim tyto zajistí.

Phonak Roger Focus

Phonak Roger Focus zlepšuje učení tím, že dítěti pomáhá se soustředit na ty nejdůležitejší informace. Dokonce i děti s normálním sluchem někdy bojují, aby se mohly dobře soustředit ve hlučných situacích. Přenosem učitelského hlasu přímo do ucha mohou bezdrátové systémy jako je Phonak Roger Focus pomáhat dětem s jednostranným ztrátou sluchu (UHL), poruchou sluchového zpracování (APD) a poruchou autistického spektra (ASD).   

Méně rozptýlení
Zlepšuje přístup k hlasu učitele, aby se dítě mohlo lépe soustředit.

Vylepšené porozumění
Výzkum ukazuje zlepšení porozumění řeči v průměru o 53%.

Bezproblémové použivání
Tento lehký přijímač umožňuje dítěti vychutnávat si a užívat si života.

Ovládání hlasitosti
Hlasitost, kterou dítě snadno nastaví, pro optimální pohodlí a porozumění.

Dostatečně odolný
Odolný vůči vodě a prachu, takže nemusíte mít strach během dětských hrátek.  

Přejít na e-shop

Více informací také ZDE

Studie o autismu vrhá světlo na jednu z hlavních záhad tohoto stavu

Upozornění: Produkty značky Phonak jsou zdravotnické prostředky. Před jejich použitím si pečlivě pročtěte návod k použití a informace, které se vztahují k bezpečnému používání.

Multifunkční doplněk Phonak pro sluchadla všech značek

Předvolby soukromí

Používáme cookies, abychom Vám umožnili pohodlné prohlížení webu a díky analýze provozu webu neustále zlepšovali jeho funkce, výkon a použitelnost.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

SOUHLAS

Tyto internernetové stránky jsou určeny výhradně odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Následující informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, a jsem srozuměn s obsahem zákonné definice pojmu odborník.

Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.

Potřebujete-li nás kontaktovat, zavolejte na tel. 463 034 343.