CZ SK

Svět vás volá zpět

 Sluchadla Phonak pro děti pro srozumitelný poslech

Sluch je pro život velmi důležitý.

Ztráta sluchu člověka vzdaluje a izoluje od kvalit běžného života a představuje velký hendikep, zejména pro děti, které svět teprve objevují. Učí se poznávat zvuky okolí, hlasy lidí, zvířat, zvuk věcí .... A v neposlední řadě souvisí s rozvojem vlastní řeči a možnosti dosažení plnohodnotného vzdělání.

Proč máme dvě uši

Naše uši fungují jako určitý typ přijímací stanice pro mozek. Od přírody má člověk uši dvě, které jsou spojeny s příslušnou stranou mozkové hemisféry tak, aby mohl slyšet prostorově a dobře identifikovat, odkud přesně zvuk přichází, zatímco jedním uchem slyší jen „ploše“. Má-li dítě sluchadlo jen na jednom uchu a slyší špatně na obě, má tendenci zesílit hlasitost sluchadla a tím ucho ještě více poškodit. Proto je při oboustranné nedoslýchavosti výhodnější nosit 2 sluchadla. Brýle také přece nenosíme jen na jednom oku.

Rozsah ztráty sluchu

Mezi dvěma extrémy: zdravý sluch a hluchota, existuje mnoho stupňů nedoslýchavosti. Nejčastěji se stupně nedoslýchavosti rozlišují jako mírné, středně těžké a těžké ztráty sluchu. Audiogram přesně popíše rozsah.

Dítě a lékař

Děti rychle rostou a tím se mění i anatomické poměry ouška. Návštěva lékaře bude proto častější než u dospělého za účelem výroby nové, padnoucí tvarovky a nastavení sluchadla. Proto je potřeba dítě připravit a seznámit s tím, co ho čeká, aby chodilo na prohlídky s dobrým pocitem a beze strachu.

Sluchadla pro děti

Sluchadla Phonak pro děti pro srozumitelný poslechNávrat do světa zvuků umožní dětem nová moderní dětská sluchadla. Jsou nabízena v různých barevných i obrázkových variantách, protože děti chtějí nosit jen to, co se jim líbí :-)

PHONAK se vývojem kompenzačních pomůcek pro děti zabývá již více než 35 let. Pro nejmenší jsou vhodná závěsná sluchadla (označovaná zkratkou BTE), v nabídce je několik dětských typů. Lze je i fixovat pomocí speciálních „lepítek“, aby dobře seděla na uchu a nepadala při hře či sportu. Starší děti již mohou mít sluchadla zvukovodová (označovaná zkratkou ITE), která jsou malá, případně kanálová, která jsou úplně schovaná ve zvukovodu (označovaná zkratkou ITC).

Velmi významným doplňkem ke sluchadlům jsou bezdrátové komunikační doplňky, které mohou mj. výrazně usnadnit a zefektivnit komunikaci s učitelem nebo jinou hovořící osobou, poslech televize, rádia, mp3, telefonického hovoru a jiné.

V každém případě se musíte vyzbrojit trpělivostí, zejména v začátcích, než si na novou skutečnost zvyknete, naučíte se pracovat s kompenzačními pomůckami a vaše dítě si je osvojí. Ale nemějte obavy, nejste na to sami! Jsme tu my, abychom Vám pomohli!

Více o digitálních sluchadlech a bezdrátových komunikačních doplňcích.

Sluchadla Phonak Audéo Marvel - multifunkční zázrak

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info