CZ SK

Svět Vás volá zpět

Sluch je pro život velmi důležitý

Ztráta sluchu člověka vzdaluje a izoluje od kvalit běžného života a představuje velký hendikep, zejména pro děti, které svět teprve objevují. Učí se poznávat zvuky okolí, hlasy lidí, zvířat, zvuk věcí .... A v neposlední řadě souvisí s rozvojem vlastní řeči a možnosti dosažení plnohodnotného vzdělání.

Proč máme dvě uši

Naše uši fungují jako určitý typ přijímací stanice pro mozek. Od přírody má člověk uši dvě, které jsou spojeny s příslušnou stranou mozkové hemisféry tak, aby mohl slyšet prostorově a dobře identifikovat, odkud přesně zvuk přichází, zatímco jedním uchem slyší jen „ploše“. Má-li dítě sluchadlo jen na jednom uchu a slyší špatně na obě, má tendenci zesílit hlasitost sluchadla a tím ucho ještě více poškodit. Proto je při oboustranné nedoslýchavosti výhodnější nosit dvě sluchadla. Brýle také přece nenosíme jen na jednom oku.

Rozsah ztráty sluchu

Mezi dvěma extrémy: zdravý sluch a hluchota, existuje mnoho stupňů nedoslýchavosti. Nejčastěji se stupně nedoslýchavosti rozlišují jako mírné, středně těžké a těžké ztráty sluchu. Audiogram přesně popíše rozsah.

Dítě a lékař

Vyšetření sluchu u foniatraDěti rychle rostou a tím se mění i anatomické poměry ouška. Návštěva lékaře bude proto častější než u dospělého za účelem výroby nové, padnoucí tvarovky a nastavení sluchadla. Proto je potřeba dítě připravit a seznámit s tím, co ho čeká, aby chodilo na prohlídky s dobrým pocitem a beze strachu.

Sluchadla pro děti

Návrat do světa zvuků umožní dětem nová moderní dětská sluchadla. Jsou nabízena v různých barevných variantách, protože děti chtějí nosit jen to, co se jim líbí :-)

Phonak se vývojem kompenzačních pomůcek pro děti zabývá již více než 40 let. Pro nejmenší jsou nejvhodnější závěsná sluchadla (označovaná zkratkou BTE, Behind The Ear). Lze je i fixovat pomocí speciálních „klipů“, aby je děti neztratily při hře či sportu.

Významným doplňkem ke sluchadlům jsou bezdrátové komunikační doplňky s technologií Roger, které výrazně usnadňují a zefektivňují komunikaci s učitelem nebo jinou hovořící osobou, poslech televize, rádia, mp3, telefonického hovoru a jiné.

V každém případě se musíte vyzbrojit trpělivostí, zejména v začátcích, než si na novou skutečnost zvyknete, naučíte se pracovat se sluchadly a Vaše dítě si je osvojí. Ale nemějte obavy, nejste na to sami! Jsme tu my, abychom Vám pomohli!

Upozornění: Produkty značky Phonak jsou zdravotnické prostředky. Před jejich použitím si pečlivě pročtěte návod k použití a informace, které se vztahují k bezpečnému používání.

Multifunkční doplněk Phonak pro sluchadla všech značek

Předvolby soukromí

Používáme cookies, abychom Vám umožnili pohodlné prohlížení webu a díky analýze provozu webu neustále zlepšovali jeho funkce, výkon a použitelnost.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

SOUHLAS

Tyto internernetové stránky jsou určeny výhradně odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Následující informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, a jsem srozuměn s obsahem zákonné definice pojmu odborník.

Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.

Potřebujete-li nás kontaktovat, zavolejte na tel. 463 034 343.