CZ SK

Příspěvek z veřejného zdravotního pojištění

Zdravotní pojišťovny přispívají na pořízení sluchadla jednou za 5 let

Výše jednorázového příspěvku je stanovena na 6 817,44 Kč pro dospělého a 9 739,52 Kč pro dítě (celkem 19 479 Kč pro dítě, pokud jsou mu pořízena sluchadla na obě uši).

Výše příspěvku nezávisí na provedení sluchadla (výše úhrady je stejná pro závěsný typ i pro sluchadlo zvukovodové nebo kanálové "do ucha"). Nerozhoduje ani značka ani výrobce.

Příspěvek Vám přidělí odborný lékař či lékařka s licencí k výdeji sluchadel, tedy foniatr/foniatrička, nebo ORL lékař, který má vystavený příslušný certifikát.

Pokud využijete příspěvek veřejného zdravotního pojištění, pak rozdíl mezi prodejní cenou sluchadel a příspěvkem pojišťovny uhradíte při vyzvednutí sluchadel u lékaře.

Pro výrobu zvukovodových sluchadel Vám bude zhotoven otisk ucha, kdy je nutné, aby jeho skořepina dobře zapadla do Vašeho ucha. U závěsných sluchadel se z otisku ucha vyrábí individuální ušní tvarovka. Kromě toho máte možnost výběru z univerzálních ušních koncovek.

Sluchadla se poté nastaví speciálním softwarovým programem na základě Vašeho individuálního audiogramu.

Multifunkční doplněk Phonak pro sluchadla všech značek

Předvolby soukromí

Používáme cookies, abychom Vám umožnili pohodlné prohlížení webu a díky analýze provozu webu neustále zlepšovali jeho funkce, výkon a použitelnost.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

SOUHLAS

Tyto internernetové stránky jsou určeny výhradně odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Následující informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, a jsem srozuměn s obsahem zákonné definice pojmu odborník.

Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.

Potřebujete-li nás kontaktovat, zavolejte na tel. 463 034 343.