CZ SK

Moje zvukovodové sluchadlo nebo závěsné sluchadlo s externím reproduktorem náhle přestalo hrát

Nejčastějším důvodem, proč sluchadlo přestane hrát, je zanesení filtru reproduktoru nečistotami (ušním maz, ...). Filtr reproduktoru je tvořený jemným sítkem, které brání ušnímu mazu, aby se dostal do reproduktoru sluchadla a tím jej poškodil.

V případě zanesení tohoto filtru přes něj neprojde generovaný zvuk a sluchadlo se jeví jako nefunkční. Tento problém se vyskytuje v případě zanesení filtru reproduktoru ušním mazem a nečistotami.

V případě velkého množství nečistot je vhodné sítko na straně podebrat namísto použití tyčinky, aby nedošlo k protržení sítka a napadání nečistot do reproduktoru!

Pokud sluchadlo přestane hrát po pár hodinách nošení a zároveň je po nějakém čase na chvíli opět funkční, jedná se o stejnou závadu. Filtr reproduktoru je zanesený ušním mazem. V takovém případě se však jedná o velice malé množství ušního mazu, avšak natlačené přímo na sítko membrány. Toto malé množství je pak ve stavu před nošením sluchadla "ztuhlé", po čase nošení sluchadla však nečistoty na filtru natáhnou vlhkost a změní svůj objem - zvětší se a ucpou jemné otvory sítka filtru. Řešením je výměna filtru.

Kontrolu filtru provádějte alespoň 1x týdně a jeho výměnu podle potřeby 1x za 2-4 týdny.

Sluchadlo denně vysoušejte.

Sluchadla a poslech televize - Phonak TV Connector

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info