CZ SK

Údržba

PÉČE A ÚDRŽBA SLUCHADEL

Parts

Moderní sluchadla jsou cenná zařízení na bázi digitální technologie, která vyžadují opatrné zacházení. Díky obrovskému vývoji v oboru mikroelektroniky došlo k miniaturizaci a zdokonalení funkcí sluchadel. Pro plné využití všech jejich funkcí je však velmi důležité je pravidelně čistit a udržovat. Tím zajistíte nejenom optimální výkon sluchadel, ale současně prodloužíte jejich životnost.

Kvalitní sluchadla jsou vyrobena z odolného hypoalergenního materiálu, jsou uživatelsky snadno ovladatelná a spolehlivá.

Při pořízení sluchadel se informujte u jejich poskytovatele o zásadách pro jejich péči a údržbu. Ten vám také může doporučit vhodné čisticí prostředky určené speciálně pro čištění sluchadel. Nikdy k čištění sluchadel nepoužívejte běžné domácí čisticÍ prostředky jako je mýdlo, saponát nebo prášek na praní.

Phonak vám nabízí čisticí a pečující řadu “Cleansing and Care”, která představuje praktickou sadu čisticích prostředků a pomůcek pro údržbu vašich sluchadel. Tyto prostředky a jejich složení je testováno v souladu s platnými směrnicemi.

 

ZÁSADY SPRÁVNÉ PÉČE A ÚDRŽBY SLUCHADEL

  • Pro svá sluchadla vždy používejte nové zinko-vzduchové baterie určené pro sluchadla!
  • Pokud sluchadla nepoužíváte, ponechte přihrádku baterie otevřenou, aby se mohla odpařit případná vlhkost, a uložte je do ochranné krabičky.
  • Jestliže nebudete sluchadla používat delší dobu, uschovejte je v ochranné krabičce. Vyjměte baterie a ponechte přihrádku na baterie otevřenou. Než ochrannou krabičku uzavřete, ujistěte se, že jsou sluchadla zcela suchá.
  • Chraňte svá sluchadla před nadměrnou vlhkostí a teplem. Vždy si sundávejte sluchadla před sprchováním, koupáním nebo plaváním. Nenechávejte sluchadla poblíž oken nebo v autě. Vyhněte se silným nárazům a vibracím.
  • Velmi doporučujeme denní čištění a používání vysoušecích pomůcek. Nikdy nepoužívejte k čištění vašich sluchadel běžné domácí čisticí prostředky (saponát, mýdlo, prášek na praní apod.), ale prostředky speciálně určené pro čištění sluchadel.
  • Lak na vlasy, pleťové krémy a make-up mohou vaše sluchadla poškodit. Před použitím kosmetiky sejměte sluchadla z uší.
  • Pokud ucítíte jakoukoliv bolest nebo zánět v uchu nebo za uchem, kontaktujte svého poskytovatele sluchadel.
  • Jestliže vaše sluchadla nefungují poté, co jste správně vložili nové baterie, požádejte o radu svého poskytovatele sluchadel. K servisní prohlídce sluchadel si prosím nezapomeňte spolu se sluchadly přinést příslušenství, která používáte (např. myPilot, iCom nebo dálková ovládání).

 

odkaz

odkaz

Institut pro rehabilitaci sluchu a řeči

 

Pražský logopedický den 2017

odkaz

odkaz

odkaz  

Přihlášení